Dom i mieszkanie

Ponowne wykorzystanie papierowych toreb reklamowych

Torby papierowe są coraz częściej wykorzystywane przez sieci handlowe. Służą do pakowania codziennych zakupów i ich transportu. Mnogość opakowań ekologicznych w sieciach jest pokłosiem ustawy, która weszła w życie we wrześniu 2019r. Opakowania ekologiczne wielokrotnego użytku można podzielić na trzy zasadnicze grupy:

  • torby papierowe
  • torby materiałowe
  • torby propylenowe
Torby papierowe z uszami pod nadruk zdjęcie producenta

Materiały wykorzystywane do produkcji tych produktów często pochodzą z recyklingu jak również ze względu na wykorzystane materiały w całości podlegają recyklingowi, gdy już zakończa misję dla której zostały stworzone. W tym wpisie zajmiemy się pierwszą z grup czyli torbami papierowymi. Są one niezwykle ciekawym elementem, który można wykorzystać do aranżacji przestrzeni domu.

Sposoby na wykorzystanie toreb papierowych

Sposób ponownego wykorzystania torby papierowej często deprymuje jej wielkość. Warto wziąć to pod uwagę w szukaniu inspiracji na aranżację przestrzeni.

  • Papierowe osłonki na doniczki – czyli sposób na minimalistyczne wykorzystanie prezentowych torebek. Ozdoba dość prosta w wykonaniu. Pozwalająca w szybki, prosty i tani sposób ujednolicić przestrzeń w której przebywamy.
    Przy odrobinie dodatkowej inwencji i niewielkiemu nakładowi pracy można dodatkowo takowe torby ozdobić czyniąc z nich małe arcydzieła 😊
  • Torby średnie idealnie odnajdą się w kuchni. Woskowany papier posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Ponowne wykorzystywanie toreb papierowych do pakowania ziół suszonych grzybów czy owoców znany jest od lat. Warto zastanowić się nad zmianą nawyków i porzucenie opakowań wykonanych z plastiku. Tu nasuwa się na myśl podobieństwo z woskowijkami. Woskowijki to jednak wyższy poziom eko wtajemniczenia  😊
  • Eleganckie przechowywanie drobiazgów domowych. Duże torby papierowe idealnie sprawdzą się jako eleganckie opakowanie na różnego rodzaju drobny sprzęt AGD. Dzięki zastosowaniu toreb papierowych w gustowny sposób możemy ukryć przed oczami gości narzędzia których zwyczajowym miejscem jest szafka kuchenna czy też niewielki regał. Kolorowe torby papierowe mogą zastąpić kartony ozdobne lub po prostu urozmaicić wizualną przestrzeń.
Sposób na ozdabianie szarych toreb papierowych

Mnogość zastosowań opakowań papierowych jest oczywiście dużo większa i zależy od inwencji domowników. Ważne by torbom, które otrzymujemy w sklepach dać drugie, trzecie…. życie. Pozwoli to nam oszczędzić pieniądze ale przede wszystkim znacząco wpłynąć na naszą planetę.

Chętnie dowiemy się w jaki sposób Ty wykorzystujesz ponownie torby papierowe, koniecznie daj znać w komentarzach.

No Comments Found