Dom i mieszkanie

Pranie parowe sposobem na czyste mieszkanie

dywan - zbliżenie

Utrzymanie mieszkania w czystości to duże wyzwanie. Dotyczy to zwłaszcza powierzchni tekstylnych, które szybko ulegają zabrudzeniom. Codzienne korzystanie z kanap, foteli i dywanów sprawia, że po jakimś czasie tracą one świeży i estetyczny wygląd. Jak pozbyć się brudu i skutecznie je odświeżyć? Rozwiązaniem jest pranie parowe, za pomocą którego można uzyskać doskonałe rezultaty przy niewielkim wkładzie energii i pieniędzy.

Na czym polega pranie parowe?

Para wodna to nic innego jak woda podgrzana do bardzo wysokiej temperatury. W takiej formie bardzo łatwo wnika w strukturę czyszczonego materiału, rozpuszcza cząsteczki brudu i ułatwia ich usunięcie spomiędzy włókien. Metoda prania parowego polega na aplikowaniu pary pod wysokim ciśnieniem z użyciem specjalnej dyszy. Następnie rozpuszczony brud usuwany jest z czyszczonej powierzchni za pomocą urządzenia ssącego lub ręcznie. Czas trwania zależy od wielkości czyszczonej powierzchni oraz od rodzaju i intensywności zabrudzeń. Nieduże elementy wyposażenia można wyczyścić już w kilkanaście, kilkadziesiąt minut, natomiast na dywany czy tapicerki trzeba poświęcić więcej czasu.

Para lepsza niż środki chemiczne

Bez użycia chemii można osiągnąć doskonałe efekty, nie szkodząc środowisku i nie narażając siebie i bliskich na reakcje alergiczne. Na pranie parowe bardzo często decydują się osoby, które chcą prowadzić dom w sposób ekologiczny. Jest to też rozwiązanie cenione przez alergików, rodziców małych dzieci oraz osoby trzymające w domu zwierzęta. Pranie parowe umożliwia pozbycie się nie tylko brudu, ale także drobnoustrojów (wirusów, bakterii, roztoczy, grzybów) oraz małych insektów.

Co można czyścić za pomocą pary?

Na sprzątanie mieszkania składa się wiele czynności – jedne są prostsze, inne sprawiają dużo kłopotu. Do tej drugiej grupy z pewnością należy czyszczenie

  • kanap,
  • materacy,
  • mebli tapicerowanych,
  • dywanów,
  • wykładzin.

Na szczęście pranie parowe daje w tym przypadku doskonałe rezultaty. Metody tej można używać też w biurach (czyszczenie mebli, dużych powierzchni płaskich), przedszkolach, żłobkach, placówkach medycznych – czyli wszędzie tam, gdzie liczy się higiena i czystość.

Pranie parowe – usługi na wyciągnięcie ręki

Aby skorzystać z tej rewolucyjnej metody sprzątania, nie trzeba zaopatrywać się w urządzenie do prania parowego. Zadanie to można bowiem powierzyć profesjonalnym firmom, takim jak Roco Clean. Ta ekologiczna metoda usuwania brudu zasługuje na to, by przyjrzeć się jej bliżej i wypróbować jej skuteczność we własnym mieszkaniu.

No Comments Found