Wyposażenie

Łazienkowe trendy – popularne rozwiązania w aranżacji łazienek

toaleta

Piękna i modna łazienka to marzenie wielu z nas. Jeśli mamy możliwość samodzielnego zaaranżowania jej od początku do końca, mamy wiele szczęścia. Możemy bowiem nie tylko skorzystać z aktualnych trendów, ale także dodać coś od siebie i stworzyć piękną, estetyczną i zgodną z naszym gustem całość.

Aktualne trendy w urządzaniu łazienek

Jakie pomysły na aranżację łazienek są obecnie najpopularniejsze? W ostatnim czasie na pierwszy plan wysunęły się motywy drewna oraz betonu – czyli z jednej strony powrót do natury, a z drugiej maksymalna prostota, a nawet surowość wystroju.

Drewno i motywy roślinne pojawiają się coraz częściej w mieszkaniach, w tym także w łazienkach. Wielkomiejski styl życia, codzienny pośpiech i stres sprawiają, że brakuje nam kontaktu z naturą. Dlatego elementy, które się z nią kojarzą, coraz częściej wprowadzamy do własnych domów. Jeśli chodzi o łazienki, bardzo często wybierane są płytki ścienne i podłogowe imitujące drewno. Kolor brązowy jest łagodny i uspokajający, a dekoracyjne słoje drzew prezentują się bardzo elegancko. Łazienkę urządzoną w oparciu takie produkty warto dodatkowo ożywić dekoracjami z motywem roślinnym, w różnych odcieniach zieleni. Biegnące wzdłuż ściany zielone pnącza lub układające się w ciekawy wzór liście nadają pomieszczeniu świeżego i nawiązującego do natury klimatu.

Co zaskakujące, drugi popularny w ostatnim czasie trend to beton, a zatem motyw zupełnie odwrotny od opisanego powyżej. Szare, surowe łazienki doskonale komponują się z nowocześnie, a więc minimalistycznie urządzonymi mieszkaniami. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które można zastosować zarówno w dużych, ja i małych pomieszczeniach. Często decydują się na nie osoby, które chcą jedynie odświeżyć łazienkę, bez wymiany pozostałych elementów wyposażenia (armatury oraz sprzętów i akcesoriów łazienkowych). Choć łazienka z motywem betonu z pozoru wydaje się surowa i chłodna, to w praktyce jest bardzo elegancka, a dodatku pozwala się wyciszyć i zrelaksować w spokojnym otoczeniu.

Łazienka zgodna z Twoją wizją

Urządzenie łazienki zgodnie z aktualnymi trendami to doskonałe rozwiązanie dla tych, dla których liczy się prestiż i elegancja. Łatwo jest znaleźć w sklepach płytki, akcesoria i dekoracje z modnymi motywami, co pozwala oszczędzić czas i szybko osiągnąć zadowalający efekt. Jednakże oprócz tego warto wprowadzić do łazienki niewielki element oryginalności – wykorzystać w niej jakiś własny pomysł, który nada pomieszczeniu niepowtarzalny i bardziej osobisty klimat.

 

 

No Comments Found