Wyposażenie

Jak umeblować małą łazienkę?

mała toaleta z prysznicem

Jak urządzić łazienkę? To najczęściej zadawane pytanie przez tych, którzy kupili nowe mieszkanie. Zwłaszcza w bloku, gdzie łazienki zwykle nie są zbyt duże. Łazienka powinno spełniać dwa warunki. Po pierwsze, musi być ładna i estetyczna. Po drugie, musi być funkcjonalna, dostosowana do wszystkich domowników. Ważne jest także, aby ściany i meble łazienkowe były w jasnym kolorze. Najlepsza będzie biel. Dzięki temu łazienka optycznie będzie wydawać się większa.

Blat pod umywalkę

Jednym z podstawowych elementów w każdej łazience jest pralka. W przypadku małej łazienki niezwykle ważne jest, aby ustawić ją tak, aby nie zabierała zbyt wiele miejsca. Dobrym pomysłem może być tutaj połączenie zabudowy z blatem, na którym ustawiona jest umywalka. Dzięki temu zaoszczędzić można sporo miejsca.

Wanna czy prysznic?

Najczęstszy dylemat z jakim można się spotkać brzmi: wanna czy prysznic? Oczywiście wybór będzie uzależniony od indywidualnych preferencji mieszkańców. Jednak w przypadku minimalistycznej łazienki dużo lepiej sprawdzi się prysznic. Kabina prysznicowa nie tylko nie zajmuje wiele miejsca, ale jest także funkcjonalna.

Meble i dodatki łazienkowe

Wyposażenie łazienki to także oczywiście meble łazienkowe. Przed ich zakupem należy wykonać dokładny pomiar pomieszczenia. Dzięki temu prysznic, toaleta, umywalka czy szafka lub regał łazienkowy idealnie się wkomponują. Niezwykle ważne w każdej łazience jest także oświetlenie. Zwłaszcza w takiej, w której nie ma okna. Powinno się ono składać z oświetlenia głównego oraz dodatkowego. Główne oświetli całe pomieszczenie. Natomiast oświetlenie dodatkowe, np. w postaci kinkietów, idealnie nadadzą się koło lustra.

No Comments Found

Leave a Reply