Dom i mieszkanie

Jak wybrać firmę remontową

Czym powinien charakteryzować się remont mieszkania? Trudne pytanie 😊 Odpowiadamy sobie na nie zawsze, gdy funkcjonalności obecnego mieszkania zaczynają nam doskwierać lub potrzebujemy zmiany miejsca w którym przebywamy. Decyzja o remoncie pojawia się najczęściej w dwóch przypadkach.  Pierwszy z nich to zakup mieszkania z rynku wtórnego. W tym przypadku staramy się dostosować nasz nowy nabytek do naszych upodobań oraz potrzeb rodziny. Drugi przypadek, gdy remontujemy mieszkanie to czas odświeżenia naszej przestrzeni oraz wprowadzenia w niej zmian, które wynikają ze jego znajomości i wyeliminowania kwestii, które przeszkadzają nam i domownikom lub wywołane są nieprzewidzianymi awariami.  

Jeśli decyzja o remoncie zapadnie pojawia się kolejne pytanie. Remontować staropolskim systemem gospodarczym, czy oddać nieruchomość w ręce specjalistów – firmy świadczącej prace ogólnoremontowe. Każdy ze sposobów na swoje plusy dodatnie i ujemne. W tym tekście postaramy się doprecyzować czym powinien charakteryzować się sposób drugi, czyli remont wykonany przez specjalistów w dziedzinie remontów i jakie cechy wskażą nam o jakości firmy dokonującej remontu.

Wyposażenie firmy remontowej

Sprawnie przeprowadzony remont niewątpliwie wiąże się z narzędziami, którymi dysponuje firma. Docinanie elementów, szlifowanie powierzchni ścian czy podłóg zdecydowanie szybciej wykonuje się przy użyciu narzędzi mechanicznych. Oczywiście wiele prac można wykonać za pomocą ręcznych narzędzi, jednak nasuwa się ważne pytanie. Panie ile to wszystko potrwa? Drobne szczegóły też mają znaczenie. Jak myślicie kto lepiej wykona pracę Pan w specjalnym drelichu czy dziurawych poplamionych ubraniach?

Tym sposobem możemy przejść do punktu drugiego naszego wyliczenia.

Stan osobowy ekipy remontowej

Single remontowi często są bardzo dobrymi fachowcami i specjalistami od drobnych prac, jeśli jednak konieczne są prace na większych powierzchniach warto podpisać umowę z kilkuosobową ekipą.
W takiej drużynie remontowej często pojawiają się specjalizacje, wiadomo nikt nie jest omnibusem.  Dodatkowo wiadomo, że pewne prace wymagają obecności kilku osób. Przy wyborze firmy remontowej warto przekalkulować ile będzie kosztował czas w którym prace będą wykonywane.

Umowa, podstawa to umowa

Szukając specjalisty od remontów warto szukać firmy działającej lokalnie. Legalnie działająca firma odprowadza podatki lokalnie, więc jest szansa, że pieniądze wydane na remont wrócą do Was w postaci miejskich udogodnień. Wracając jednak do umowy dotyczącej remontu. Podpisując umowę jesteś chroniony. Warto pamiętać o tym że umowa daje nam prawo do gwarancji, dochodzenia swoich praw.

Rozpoznawalność na rynku

Do współpracy najlepiej wybierać specjalistów z polecenia, niestety najlepszych, najbardziej rozchwytywanych trzeba czekać. Jak więc wybrać kogoś dobrego z rynku?
Dobrym sposobem może być wybór firmy posiadającej stronę internetową z galeriami realizacji. Po takich realizacjach możemy ocenić jakość prac oraz poszukać inspiracji, które wykorzystamy w swoim mieszkaniu.

Wskazane cechy firmy ogólnoermontowej uznaję za najistotniejsze, chętnie dowiem się jakie cech według Was są istotne przy dobrym wyborze. Dajcie znać w komentarzach.

No Comments Found