Wyposażenie

Optymalne wyposażenie kuchni

kuchnia

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Mówi się czasem, że to serce domu. W niej przygotowuje się posiłki, je się i przeprowadza wiele rozmów. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni. Powinni być funkcjonalne i komfortowe. Oto kilka rad dotyczących tego jakie artykuły powinny znaleźć się w każdej kuchni.

Drobne akcesoria

Pierwszym przedmiotem, który jest niezbędny w każdej kuchni jest nóż. Oczywiście jeden nie wystarczy. Przydadzą się trzy typy noży. Pierwszy mały do obierania, drugi cienkim i długim ostrzem oraz duży nóż z szerokim ostrzem. Warto kupić noże wysokiej jakości, dzięki temu będą służyć przez lata. A skoro noże to i deska do krojenia. Przyda się także robot kuchenny. Może być to blender, mikser lub urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki niemu wiele czynności będzie można wykonać dużo szybciej i sprawniej. W kuchni przydadzą się także rękawice, które skutecznie będą chronić ręce.

Garnki i naczynia do gotowania

Skoro kuchnia to trzeba mieć na czym gotować. Dlatego w każdej kuchni obowiązkowo musi znaleźć się zestaw garnków. Muszą być one oczywiście w różnych rozmiarach. Tak, aby można było użyć odpowiedniego w zależności od tego co będzie gotowane. Oprócz garnków niezbędne będzie także naczynie żaroodporne. Idealnie nada się do przygotowywania różnego rodzaju zapiekanek. Na koniec nie można zapomnieć o patelniach. Przydadzą się dwie. Patelnia teflonowa oraz żeliwna. Tak jak w przypadku noży nie warto na nich oszczędzać. Dobra patelnia będzie służyć przez długie lata.

Zabudowa stała

Odpowiednia zaprojektowana kuchnia to duża ilość szafek skrojonych na wymiar. Niezbędne jest pomieszczenie w nich wszystkich akcesoriów wspomnianych w tym artykule. Jeśli chodzi o zabudowę kuchni to nie można zapomnieć również o pojemnym zlewozmywaku. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlewozmywak dwukomorowy. Dzięki temu umycie np. wielu owoców lub warzyw nie będzie stanowiło problemu. Do mycia owoców warto nasz zlew wyposażyć w dedykowany ociekacz. 
Jeśli mowa o zabudowie kuchni to należy pamiętać o dwóch podstawowych  urządzeniach AGD, czyli o lodówce i zmywarce. Warto zwrócić na nie uwagę już przy projektowaniu zabudowy. 

No Comments Found

Leave a Reply