Wyposażenie

Wyspa w kuchni

wyspa kuchenna

Nowoczesne przestrzenie kuchenne bardzo różnią się od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Większe metraże mieszkań czy domów jednorodzinnych dają możliwość swobodniejszych decyzji aranżacyjnych. Oczywiście, harmonijny wystrój wciąż jest dla wielu osób priorytetem, jednak coraz częściej do głosu zaczynają dochodzić inne czynniki, a wśród nich wygoda przygotowywania posiłków. Pod tym względem niezastąpiona jest wyspa kuchenna, zajmująca centralne miejsce w wielu kuchniach.

Gdzie sprawdzi się wyspa kuchenna

Każdy kto marzy o posiadaniu kuchni z wyspą kuchenną, musi pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się tylko i wyłącznie w przypadku dużych pomieszczeń. Niestety, większość kuchni w starym budownictwie bloków z lat siedemdziesiątych zupełnie nie nadaje się do zabudowy uwzględniającej wyspę – są one po prostu na to zbyt małe. To nie sztuka wstawić blat roboczy na środku kuchni. Sztuką jest to zaplanować w taki sposób, aby całość zarazem wyglądała estetycznie i była praktycznym rozwiązaniem.

Wyspa kuchenna w wersji podstawowej

Funkcji jakie może pełnić wyspa kuchenna jest dużo. Jej pierwotnym przeznaczeniem jest miejsce do przygotowywania posiłków jednak świetnie sprawdzi się także jako alternatywa dla stołu kuchennego, na który często brakuje dodatkowego miejsca. Przy wyspie kuchennej o standardowych wymiarach w pełnym komforcie posiłek mogą konsumować cztery osoby.

Wyspa kuchenna z dodatkowym wyposażeniem

Nieco większym wyzwaniem jest zaplanowanie i zamontowanie wyspy kuchennej posiadającej dodatkowe wyposażenie takie jak chociażby zlewozmywak. Rozwiązanie takie jest niezwykle praktyczne, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania infrastruktury kuchennej. Co jeszcze można zamontować na wyspie – rozwiązań jest bardzo dużo. Ogromną wygodą jest montaż na wyspie płyty indukcyjnej do gotowania. Wówczas wszystkie czynności związane z przygotowaniem posiłki można wykonać w jednym miejscu.

Dlaczego wyspa kuchenna to korzystne rozwiązanie?

Wyspa kuchenna zapewnia przede wszystkim wygodę użytkowania. Zapełnia przestrzeń kuchenną gwarantując jej funkcjonalność. W zasadzie jedynym ograniczeniem do jej zamontowania będzie bardzo ograniczony metraż kuchni. Różnorodność rozwiązań wysp kuchennym sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wyspy kuchenne w podstawowym standardzie to niezbyt duży wydatek. Pod blatem można zamontować wówczas dodatkową szafkę do przechowywania przyborów kuchennych lub też zorganizować barek – wówczas wino do uroczystej kolacji zawsze będzie pod ręką.

No Comments Found