Dom i mieszkanie

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

drzwi zewnętrzne

Zwieńczeniem budowy każdego nowo powstałego domu są drzwi wejściowe. Odpowiednio wybrane, nadadzą niepowtarzalny charakter budynkowi oraz określą jego estetykę, a także w znaczący sposób przyczynią się do zwiększenia energooszczędności całego domu. Dlatego też przed dokonaniem wyboru i zakupem powinno wziąć się pod uwagę kilka zasadniczych kwestii dotyczących drzwi wejściowych.

Materiały, z jakich wykonuje się drzwi wejściowe

Rynek obfituje w mnogość różnego rodzaju materiałów z których wykonuje się drzwi. Producenci dopasowują pod klienta ich styl i wykończenie. Oferowane są w praktycznie dowolnym kolorze i wzorze.
Jednak najważniejszym aspektem którym powinna kierować się osoba kupująca drzwi jest materiał z jakiego zostały wykonane.
Dwoma najpopularniejszymi materiałami, z których produkuje się drzwi, są drewno i metal.

Drzwi drewniane są klasyką samą w sobie. Naturalny surowiec doskonale prezentuje się zarówno w tradycyjnej zabudowie, jak i nowoczesnym charakterze budynku. Jednak to nie estetyka jest najważniejszą zaletą tego rodzaju materiału. Jest nią doskonała izolacyjność, zarówno cieplna jak i akustyczna. Co przekłada się na korzyści finansowe zauważalne przy rachunkach za ogrzewanie oraz większy komfort za sprawą lepszego tłumienia ulicznych hałasów.

Drzwi metalowe nie posiadają tak dużej właściwości izolacyjnej jak wersje drewniane. Aby mogły dorównać im w tym aspekcie, konieczne jest ich dodatkowe ocieplenie i wytłumienie. Posiadają jednakowoż inną ogromną zaletę. Są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Są odporne zarówna na włamania i uszkodzenia, jak i typowe dla drzwi zewnętrznych narażenie ze strony warunków atmosferycznych. Z tego powodu drzwi zewnętrzne wykonane z metalu są szczególnie polecane m.in. osobom posiadającym zwierzęta, które obawiają się ich zniszczenia przez nie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drzwi wejściowych?


Kryteria, jakimi powinien kierować się kupujący wybierając drzwi zewnętrzne do swojego domu powinny być kolejno: bezpieczeństwo jakie zapewniają, ich trwałość oraz towarzysząca im energooszczędność.
Głównym zadaniem drzwi wejściowych jest zapewnienie domownikom i majątkowi wewnątrz budynku bezpieczeństwa. Z tego też powodu głównym kryterium wyboru powinna być trwałość i wytrzymałość kupowanych drzwi. Przed zakupem konieczne jest zatem upewnienie się co do zastosowanego systemu antywłamaniowego oraz odporności na czynniki atmosferyczne, szczególnie na wilgoć i stałe nasłonecznienie.
Kolejnym czynnikiem mającym ogromne znaczenie przy wyborze odpowiednich drzwi jest usytuowanie drzwi zewnętrznych. A dokładniej to, czy są od strony ulicy, czy ogrodu oraz czy będą stale poddane działaniu promieni słonecznych, czy też jedynie przez pewien okres dnia.

Znając takie parametry, znacznie łatwiej będzie nam wybrać pomiędzy drzwiami metalowym, a drewnianymi. Strona estetyczna drzwi pozostaje kwestią gustu, jednak zastosowany materiał powinien być w stu procentach wymuszony naszymi niezależnymi potrzebami względem zewnętrznych drzwi wejściowych.

No Comments Found

Leave a Reply