Dom i mieszkanie

Podłoga w salonie. Jaką wybrać?

podłoga w salonie

Przymierzając się do wyboru podłogi w salonie musimy wiedzieć w jakim klimacie urządzać będziemy wnętrze. Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu powinniśmy już o nim pomyśleć. Ma to znaczenie gdyż jest to najlepszy moment by wybrać odpowiedni rodzaj ogrzewania, który pozwoli na zastosowanie większego wachlarza możliwości.

Zastanawiasz się pewnie dlaczego o podłodze warto myśleć już na etapie budowy? Otóż ma tym etapie podejmuje się decyzję o wyborze ogrzewania pomieszczeni. Przy niektórych typach podług wręcz konieczne jest zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Podłoga z betonu polerowanego

Odpowiednio szlifowany a następnie polerowany na połysk od dawna stosowany jest na posadzkach dużych hal czy magazynów. Jednak dzięki zastosowaniu przy jego wylewani odpowiednich dodatków może pełnić rolę dekoracyjną. Do jego głównych zalet należy jednolita, równa powierzchnia całego pomieszczenia. Dodatkowo jest on bardzo odporny na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Podłoga z betonu polerowanego doskonale sprawdza się w połączeniu ogrzewaniem podłogowym. Dzięki czemu uzyskujemy surowy klimat który idealnie sprawdza się w nowoczesnych wystrojach wnętrz.

Płytki ceramiczne i gres

Płytki podłogowe to jedna z popularniejszych okładzin podłogowych. Rynek podłogowych jest bogaty w kształty i kolory, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze płytek prócz wzoru i kolory warto zwrócić uwagę na ich kształt. Otwarte, duże salony to najlepsze miejsce do zastosowania dużych jasnych płyt, układanych z minimalną fugą. Dzięki takiemu ułożeniu białe lub szare gładki płyty doskonale skomponują się z całym wnętrzem.
Płytki imitujące deski najczęściej dostępne w brązach i beżach doskonale nadają się do mniejszych salonów. Dzięki zastosowaniu ciepłych kolorów ocieplą klimat i podniosą jego prestiż. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie płytek prostokątnych lub coraz częściej stosowanych sześciokątnych.
Przy płytkach podobnie jak przy betonie polerowanym najlepiej spisuje się ogrzewanie podłogowe, więc jeśli planujesz ich położenie w swoim nowym salonie koniecznie rozważ instalację ogrzewania niskotemperaturowego.

Podłogi drewniane

Kolorowa drewniana podłoga

Drewno, najcieplejsza z prezentowanych dziś elementów podłogowych. Wyglądem pasuje niemal do każdego wnętrza. Podłogi drewniane można podzielić na dwa produkty parkiety i deski podłogowe. Zastosowanie materiałów pochodzących z całego świata pozwala na uzyskanie dopasowanie do każdej aranżacji. W ofertach firm dostępne są zarówno podłogi egzotyczne jak i te wykonane z rodzimych gatunków drewna. Mimo dostępności egzotyki nadal najpopularniejsze podłogi dębowe, bukowe czy parkiety jesionowe.
W przeciwieństwie do swoich rywali w kontakcie z ludzką stopą drewno zawsze wydaje się ciepłe i przytulne. Dodatkowym atutem drewna jest możliwość dodatkowego nadania barwy. Dzięki użyciu odpowiednich impregnatów jesteśmy w stanie podkreślić naturalne walory poszczególnych gatunków drewna jak również dodać wnętrzu unikalnego designu.

Każdy z prezentowanych materiałów podłogowych posiada swoje unikalne cechy które idealnie wpasują się do różnych typów salonów oraz różnych styli użytkowania przestrzeni. Bardzo ważne by wybrać to co najbardziej pasuje do pozostałych elementów.

No Comments Found